Zbiórka z Emmanuelem

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji zbiórki darów dla dzieci.

Dzieci kompletnie nie rozumieją dlaczego bieda, dlaczego wojna, zła polityka... Chcą się skupić na swoich marzeniach, zabawach, odrabianiu lekcji!

Mała paczka to chwila zapomnienia o tym co wokół!

 

To jest niesamowite ile dobrego możemy zrobić. Zmienić czyjś świat choć na chwilę, a czasem na całe życie - małym gestem. Trzeci raz organizujemy zbiórkę dla dzieci w Ukrainie, których życie toczy się w cieniu trwającego wokół konfliktu zbrojnego, biedy, utraty rodzica. Potrzebują gestów wsparcia, przypominania o tym, że istnieje świat bez wojny, gdzie ludzie sobie pomagają i pamiętają o sobie. Wojny nie zatrzymamy. To prawda. Możemy dać chwilę zapomnienia o niej dzieciom.

My jesteśmy gotowi to zrobić. Pojechać mimo niebezpieczeństwa! Dołączysz?

Szczególną prośbę o wsparcie akcji kierujemy do takich  wspólnot jak Domowy Kościół, Oaza Rodzin... Prosimy o przekazanie informacji.

 

IMG 33611

Z relacji akcji w styczniu 2017 roku. Wschodnia Ukraina, wioska niedaleko Wolnowachy, Starognatiwka.

To jest niesamowicie ważne. Mała paczka z Polski, w niej trochę słodyczy, jakieś mazaki, plastelina... A oczy tych dzieci  świecą, jakby właśnie otwarły się drzwi do tajemniczego świata dziecięcych marzeń i zabaw. Chwila zapomnienia o tragedii śmierci taty, chowaniu się w piwnicach przed gradami i dziwnej ciszy pomiędzy ostrzałami. Dzieci kompletnie nie rozumieją dlaczego bieda, dlaczego wojna... Chcą się skupić na swoich marzeniach, zabawach, odrabianiu lekcji! Rodzina bezradna robi co może.  

Siedząc w samochodzie, osłonięty  grubymi kurtkami w 22 stopniowym mrozie, myślałem o tym, że nie mam za wiele dla tych dzieci. Zaraz mieliśmy wyjechać do wioski z darami. W dwóch wojskowych samochodach gotowe paczki. Słodycze, zabawki, buty... Żołnierze ustalają drogę, by nie wjechać w jakieś miejsce konfliktu, ostrzału. Nagle podchodzi do auta żołnierz i ze złami w oczach mówi: "Dziękuję za te paczki. Wy przywieźliście im trochę normalnego świata". Nie wiem co mu odpowiedzieć.

Otwieram z Wową paczkę. Wyciąga komplet mazaków. Dla nas normalka, w sklepie tego pełno. Dzieci mają pełne piórniki. Wowa zrywa się i biegnie pokazać mamie: mamo, mamo... wow! Mama się uśmiecha. Przymyka oczy, żeby nie było widać łez. Ja odwracam się do żołnierza i chowam  za jego ramieniem, bo sam ledwo wytrzymuję. Ważne, by dzieciak nie widział już łez. Naoglądał się. Ojca nie ma.

"Panie Hubercie, a co ja mam zrobić? Szóstka dzieci. Nawet jeśli remontuję dom, to co? Jedna chwila. Spadną grady i domu nie ma. Staram się jak mogę. Jeżdżę do pracy za granicę. Jest różnie. Czasem nie zarobię, bo okłamią. Chcę dać dzieciom to, co najlepsze" - zwierza się ojciec jednej rodziny. Jest zmartwiony, ale przed dziećmi tego nie pokazuje. 

 

El'azar Hubert Kampa 

wyjeżdża ze zbiórkami, dostarcza je.

 >>Zobacz pełną relację <<

 

Zbiórka ma charakter publiczny i jest zgłoszona pod numerem 2018/143/OR. Trwa do 15 lutego 2018 roku.

 

Jak dołączyć, co zbieramy, gdzie przekazać?

 

1. Prosimy szczególnie rodziców, by razem z dziećmi przygotowały małe paczki dla dzieci w Ukrainie, zawierające: słodycze (z długim terminem przydatności), przybory szkolne (zeszyty, bloki, notesy, długopisy, mazaki, plastelina, farbki, pędzle, kredki i wszystko, czego potrzeba do szkoły).

2. By dzieci przygotowały obrazki/laurki z pozdrowieniami dla dzieci w Ukrainie.

 

Paczkę prosimy wysłać na adres fundacji:

Fundacja In Blessed Art

Szkolna 8a

46-024 Dąbrówka Łubniańska

Do paczki prosimy dołączyć adresy darczyńców, byśmy mogli odesłać podziękowanie :-)

 

W zależności od tego, ile zbierzemy paczek i pieniędzy na wyjazd, w taki sposób dostarczymy paczki. Najlepiej zrobić to indywidualnie, jednak sam wyjazd to koszt około 2 tys. zł, ponieważ trzeba transportować dary, pakować... Paczki trafią do dzieci. W szczególności tych, które przeżywają utratę rodzica w konflikcie zbrojnym. W realizacji wspomogą nas 2 brygady wojskowe oraz Polskie Stowarzyszenie im. J. Lublińskiego w Nowogradzie Wołyńskim.

 

Można też wesprzeć akcję finansowo. 

W naszym sklepie licytujemy ikonę Emmanuela - całkowity dochód przeznaczony na akcję (kliknij obrazek).

DSC 0679

 

Można też dokonywać wpłat darowizn:

Fundacja In Blessed Art

Szkolna 8a

46-024 Dąbrówka Łubniańska

konto: 66 1050 1504 1000 0090 8011 7766 

 

Chcesz się z nami skontaktować?

Pisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dzwoń: +48 537 596 130

 

Dołącz do nas! Darowizna przez system PayU.


 

DZIĘKUJEMY!

To naprawdę wielki gest!

 

W dziale IM POMAGAMY możesz zobaczyć relacje ze zbiórek

 

UWAGA! Nie jesteśmy wspierani w akcji przez żadne instytucje państwowe ani napisane projekty. Sami, jako mała fundacja organizujemy pomoc, dokładamy ze środków wypracowanych przez fundację. Nie jesteśmy też wspierani przez sponsorów. Jeśli chciałbyś wspierać nas i nasze działania zobacz tu: >>kliknij<<

 

A tak już działa zbiórka!

10 stycznia spotkaliśmy się w szkole Brynicy i dzieci przekazały dary i laurki. 12 stycznia spotkaliśmy się w szkole w Lisowie z liczną grupą wolontariuszy, którzy podjęli akcję zbierania słodyczy i przyborów szkolnych. Doszły też pierwsze paczki z darami!

 

 

A tak słuchały dzieci o Ukrainie, oglądały fotografie...

Szkoła w Brynicy:

 

Szkoła w Lisowie:

Pomóż nam się rozwijać! Darowizna przez system PayU.


Formularz kontaktowy