Cieszymy się, że wszedłeś na tę stronę!

IN BLESSED ART - czyli, w Błogosławionej Sztuce

Głównym celem fundacji W Błogosławionej Sztuce jest pomoc przez sztukę. Ikonografia bizantyjska od wieków opowiada o niezwykłej relacji Boga z Człowiekiem. Zachowując tradycję kanonu wizerunków opowiadany o tym dialogu na nowo. Chcemy zmieniać oblicze Świata przez sztukę, która potrafi przekształcać zło w DOBRO, MIŁOŚĆ, POKÓJ...!

Ludzkie talenty i sztuka są szlachetne kiedy pomagają.

Chodź z nami! Zmieńmy ten Świat!

slonecznikiW kolejnej akcji pomocy Ukrainie a szczególnie Polonii wydaliśmy 51 339 zł i dotarliśmy z darami na front.

Podsumowanie.

Przede wszystkim BARDZO DZIĘKUJĘ tym wszystkim, którzy nas wspierają przez zakupy, branie udziału w akcjach… Jeszcze WAS tylu nie było! DZIĘKUJĘ!

Obecna akcja była szczególnie skierowana do żołnierzy pochodzenia polskiego (Polonii i Polaków). Nie chcąc zamęczać prośbami o darowizny, postanowiliśmy kontynuować aukcje z ikonami na deskach ze skrzyń po amunicji jakie przywieźliśmy wcześniej z frontu. Dzięki temu udało się kolejny raz zdobyć środki na pomoc.

Co kupiliśmy?

20 sztuk kamizelek z bardzo dobrego materiału, 20 apteczek taktycznych amerykańskich, 120 koszulek wojskowych, 20 par rękawic taktycznych, 30 karimat, 140 par bielizny (bokserek), 80 par skarpet trekkingowych, 10 powerbank 30 tyś., 6 radiotelefonów, 12 par mundurów brytyjskich mulicami, 8 par butów z czego 4x LOVA, 200 m. folii dachowej, 10 mono okularów taktycznych, 18 rolek prześcieradeł medycznych, leki przeciwbólowe i na gardło, 100 nakładek do badań ginekologicznych, 36 słoików kawy po 200g., 150 spray na komary 90 ml, 50 spray na komary 180 ml. tropikalny, 1 kask balistyczny, 50 płaszczy przeciwdeszczowych, artykuły żywnościowe, oczyszczacze wody, artykuły higieny, paliwo, naprawa auta...

W sumie wydaliśmy: 51 339 zł.

Nie są to wszystkie wydatki w pełni. Suma nie uwzględnia zakupów w Ukrainie i niektórych wydatków dla wolontariuszy, napraw itp.

Z tej sumy:

42 069 zł – przyniosły nam akcje z licytacjami i zamówieniami

2216 – darowizny na rzecz Ukrainy

Resztę środków wypracowała fundacja przy czym trzeba do nich dołożyć dwumiesięczne wydatki stałe jak czynsze i inne opłaty w wysokości 5 tyś. zł. miesięcznie. Fundacja skoncentrowała całą swoją pracę na rzecz Ukrainy.

(>>TU<< możesz pobrać FV zakupu darów)

Gdzie dojechaliśmy?

Pierwsza faza podróży była skierowana do Nowogrodu Wołyńskiego i Korca. W Korcu zostaliśmy my przyjęci przez ks. Tomasza Czapora, proboszcza parafii. Wraz z Panią Wiktorią Szewczenko, prezes polskiego stowarzyszenia im. J. Lublińskiego w Nowogrodzie Wołyńskim rozpoczęliśmy dzielenie i przekazywanie darów. Pani Wiktoria i ks. Tomasz są obecnie członkami ukraińskiego WOT-u i jednocześnie koordynatorami dostarczania pomocy do Polonii. Dary zostały przekazane do mojej kochanej 30-tej Brygady Zmechanizowanej (obecnie po dużych stratach na froncie), do lokalnej jednostki ukraińskiego WOT w Nowogrodzie Wołyńskim gdzie należy wielu Polaków oraz do konkretnych znanych nam żołnierzy. Medyczne sprawy pojechały do pomocy dla ludzi poszkodowanych szczególnie kobiet.

W Korcu trochę odpoczęliśmy a Prezesowi IBA przypadły akurat 40 urodziny J

Dalsza część podróży była już bardziej skomplikowana, bo trzeba było dojechać na front w kilka miejsc. Wraz z Volodymyrem i Vasylim (opiekunowie ośrodka Arka Pokoju w Pionierskim k. Mariupola), udaliśmy się najpierw w okolice Krzywego Rogu, potem do Zaporoża, Dnipro i w stronę Awdjewki. Czyli byliśmy na froncie docierając min. do 128 Brygady Zakarpackiej i brygady, w której służy brat Volodymyra. Brata Vlodzi wyposażyliśmy w mundur, kask, buty… Przykro to słyszeć, ale stał się jedynym posiadającym tak dobre rzeczy… Niestety nie dotarliśmy do naszego przyjaciela Dimy z powodu ostrych walk.

Ogólnie nasze pojawienie się na froncie wywoływało wiele radości i poruszenia. Rozmowy raczej pozytywne. Trzeba też jednak było porozmawiać o negatywach jak ilości poległych, kogo już nie ma, kto w niewoli… Opowieści wiele. Nawet takie, kiedy żołnierze przez 2 tygodnie mieli problemy z jedzeniem, bo nie docierało, jak szli 70 km bo uciekli z niewoli, jak gasili pola i wybrali po się nocą po ciało dowódcy… Rozmowy niezwykle ważne, bo dają ulgę. Żołnierze pochwalili się też oczywiście swoimi osiągnięciami, jak radzą sobie z naprawianiem sprzętu, aut. Jak pomagają cywilom, rolnikom…

Z Dnipro wróciliśmy do Korca. W drodze powrotnej dowiedzieliśmy się o ostrzelaniu Dnipro i Winnicy.

Co widzieliśmy?

Szanowni Państwo, jestem ciągle pytany o foto wojny… Moja odpowiedź nadal brzmi: nie ma co oglądać. To jest ludzka tragedia. To nie zabawa na plaży. To wojna, łzy, dym, zgliszcza, smród spalenizny, trupy, zabłąkane zwierzęta, ludzie ratujący co się da, dźwięki rakiet i alarmów bombowych… Dlatego nie znajdziecie tu fotografii tragedii, mimo argumentu, że to wzrusza by dać pieniądze.

To co widzieliśmy jest potworne i nie powinno być publikowane.

Na koniec zatrzymaliśmy się na Zakarpaciu. Tu kupiono dom dla naszych dzieci z Mariupola, które już niedługo powrócą z Polski, by żyć w swoim kraju. Ale o tym w następnym artykule J

Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim nas wspierającym.

Hubert Kampa

Ikonograf i prezes IBA

Galeria:

 

Odsłony: 893

Więcej o naszej organizacji

Partnerzy i współpraca

Popierasz nas? Wspieraj nasze działania!

Jesteśmy legalnie działającą i zarejestrowaną fundacją. Składamy rozliczenia z każdej otrzymanej darowizny.

Każde wsparcie nagradzamy!

 

Fundacja In Blessed Art

66 1050 1504 1000 0090 8011 7766  

(wpłaty z dopiskiem: Darowizna na fundację/lub konkretny projekt)

 

System szybkich płatności

NASZE DANE

Fundacja In Blessed Art

tel: +48 537596130

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Szkolna 8a

46-024 Dąbrówka Łubniańska

KRS 0000651122

Nasze strony internetowe:

PRACOWNIA IKON

www.elazaricon.pl

SZKOŁA IKONOPISARSKA ONLINE

www.inblessedartschool.pl

SKLEP

www.inblessedartshop.pl

AKCJA UPAMIĘTNIENIA

www.niezapomniani1920.pl

 

Zapomniani NIEZAPOMNIANI

Upamiętniamy Bohaterów 1920 roku.

 

 

Zobacz jaką akcję prowadzimy dla zapomnianych na 100 lat 

62. Żołnierzy 1. kompani 13. Batalionu pochodzących z Błękitnej Armii.

 

Niecodzienna akcja na stronie:

INEZAPOMNIANI1920.PL