Cieszymy się, że wszedłeś na tę stronę!

IN BLESSED ART - czyli, w Błogosławionej Sztuce

Głównym celem fundacji W Błogosławionej Sztuce jest pomoc przez sztukę. Ikonografia bizantyjska od wieków opowiada o niezwykłej relacji Boga z Człowiekiem. Zachowując tradycję kanonu wizerunków opowiadany o tym dialogu na nowo. Chcemy zmieniać oblicze Świata przez sztukę, która potrafi przekształcać zło w DOBRO, MIŁOŚĆ, POKÓJ...!

Ludzkie talenty i sztuka są szlachetne kiedy pomagają.

Chodź z nami! Zmieńmy ten Świat!

Dwa kalendarze pomocowe In Blessed Art. Zapraszamy do zamówienia!  

 

Szanowni Państwo

Oddajemy w Państwa ręce kalendarz „Ratunek na skrzyni amunicji pisany”, który zawiera fotografie dwunastu prac wykonanych na fragmentach autentycznych skrzyń przeznaczonych do transportu amunicji. Skrzynie zostały zebrane przez ukraińskich żołnierzy zaprzyjaźnionych z prezesem naszej fundacji Hubertem Kampą. W ich zebraniu i transporcie nieoceniony wkład włożyły takie osoby jak Wiktoria Szewczenko będąca Prezesem Polskiego Stowarzyszenia im. J. Lublińskiego w Zwiaglu, ks. Tomasz Czopor, Irina Minejewa, Sergiusz Gojko, Irena Szewczenko i Grzegorz Kowalski. Dziękujemy.

Od 24 lutego 2022 r. nasza fundacja całkowicie oddała się uzyskiwaniem pomocy dla zaprzyjaźnionych działaczy w Ukrainie. W sumie przekazaliśmy dary o łącznej wartości 210 tyś zł. Dla tak niewielkiej jednostki jaką jesteśmy to wielki wysiłek. Pomoc udała się dzięki wsparciu wielu ludzi dobrej woli. Niecenione wsparcie wnosił w nasze działania załatwiając transporty i wiele ważnych spraw o. Sylwan Marcin Wirkowski – paulin.

BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSKIM WSPIERAJĄCYM!

Dochód z kalendarza jest całkowicie przeznaczony na cele statutowe naszej fundacji. A co robimy? Pomagamy przez sztukę nadając naszym talentom nowy sens, bo życie jest ponad przeciętne, gdy pomagasz swoim talentem. Chodź z nami.

Format kalendarza to A4, spirala, druk na kartach 170 g.

Okładka + 12 stron z miesiącami.

>>TU ZAMÓWISZ KALENDARZ<<

 

Szanowni Państwo!

Mija już 14 lat od chwili, gdy napisałem swoją pierwszą ikonę. I tak naprawdę nigdy bym nie przewidział, że pozostanę przy tym powołaniu tak długo. Moje prace przechodziły różne okresy. Właściwie, jak toczyło się życie, tak też zmieniały się styl, metoda… Kierunek poszukiwania w tej sztuce, zawsze dyktują mi czynniki takie jak, poszukiwanie kontaktu z Bogiem, odkrywanie Jego obecności w moim życiu i kontrast mojej niemocy, małości, słabości wobec grzechu, bólu i zwyczajne przeżywanie człowieczeństwa.

Na początku pyszny z udzielonego mi talentu, przeszedłem do kontrastu – utraty sensu jego realizowania i rozwijania. Mogę powiedzieć śmiało, że, aż do chwili, gdy gubi się całkowicie sens. O dziwo, wśród ciemności bezsensu tworzenia ikon, Bóg wyprowadził mnie tam, gdzie już sensu po ludzku nie było całkowicie. Wschód Ukrainy i tragedia wojny.

W 2014 roku, 28 listopada w nocy, dojechałem do Artiemowska odwiedzając 30 Brygadę Zmechanizowaną Nowogród Wołyński (dziś Zwiagel – miasto powróciło do dawnej nazwy). Trzymając w ręku małą ikonkę spotkałem się z żołnierzami na froncie. Nic więcej dla nich nie miałem. Okazało się, że posiadałem to, co było najpotrzebniejsze. Chrystusa na dziewięciocentymetrowej desce.

Od tej chwili wyjazdy na Wschód, kontrast pomiędzy wojną a pokojem, zmieniał moje podejście do ikon. Pozostałem przy zachowaniu technologicznego kanonu, bo na to nalegają podręczniki dla malarzy ikon. Jednak rozpocząłem poszukiwanie prostoty tych niezwykłych wizerunków. Pozbywając się nadmiaru pompatycznych szat, pozwalając malować tło przyrodzie przez plamę, którą tworzy grawitacja, upraszczając formę, dochodzę do wniosku, że najważniejsze jest OBLICZE. To od jego rozpoznania zaczyna się relacja, do której dąży ikona.

Zapraszam do świata poszukiwania ikony otwierającej relację z NIM!

Hubert Kampa

>>TU ZAMÓWISZ KALENDARZ<<

Hubert Kampa El’azar
Założyciel i prezes fundacji In Blessed Art (www.inblessedart.pl), dyrektor Galerii i Pracowni Ikon we Wrocławiu (www.ikonywroclaw.pl), dyrektor i współorganizator Charytatywnego Sakralnego Warsztatu „ELEOS” (www.workshopeleos.eu), koordynator projektu upamiętnienia polskich żołnierzy z 1920 roku (www.niezapomniani1920.pl).

W czasie studiów teologicznych rozmiłował się w ikonografii bizantyjskiej. Od 2009 roku prowadzi swoją pracownię ikonograficzną, w której powstało ponad 400 prac. Ikony znajdują się w polskich kościołach, prywatnych kolekcjach w Polsce, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Francji, USA, Izraelu… Wiele ikon, jest w posiadaniu żołnierzy broniących kraju w Polsce i Ukrainie. Jest także zawodowym florystą.

Uczestnik międzynarodowych plenerów ikonograficznych na Wołyniu i w Nowicy, wolontariusz Fundacji Eleos-Ukraine, współzałożyciel i dyrektor Charytatywnych Międzynarodowych Warsztatów Ikonograficznych „Eleos” w Kijowie. Współtwórca wystawy „Modlitwa za Ukrainę” i „Modlitwa za migrantów” na terenie Polski i Ukrainy oraz międzynarodowych
plenerów ikonograficznych „Eleos”. Laureat Międzynarodowych Konkursów Poezji Chrześcijańskiej w Opolu. Nagrodzony medalem za „Poświęcenie i Miłość do Ukrainy” przez Patriarchę Kijowa i Całej Rusi – Ukrainy Filareta oraz Krzyżem Kapelana Polowego przez Żołnierzy 1 Batalionu 30 Brygady Zmechanizowanej Nowogród Wołyński. Laureat nagrody „Magnolia Powiatu Opolskiego”.
Od 2013 roku szczególnie wspiera wschodnią Ukrainę przez wolontariat dla wojska i osób poszkodowanych działaniami militarnymi. Od 2017 roku szczególnie wspiera rozwój Centrum „Arka” w regionie donieckim, Pionierskie k. Mariupola. Członek Organizacji na Rzecz Pokoju „Twórcy Pokoju” oraz Chrześcijańskiej Służby Ratunku.
Od 2016 roku wspiera budowę świątyni we wsi Susły w Ukrainie (k. Nowogrodu Wołyńskiego) poprzez jej malowanie i ujednolicenie wystroju. Współpracuje z Polskim Stowarzyszeniem im. Juliana Lublińskiego i Parafią Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowogrodzie Wołyńskim.

BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSKIM WSPIERAJĄCYM!

Dochód z kalendarza jest całkowicie przeznaczony na cele statutowe naszej fundacji. A co robimy? Pomagamy przez sztukę nadając naszym talentom nowy sens, bo życie jest ponad przeciętne, gdy pomagasz swoim talentem. Chodź z nami.

Format kalendarza to A4, spirala, druk na kartach 170 g.

Okładka + 12 stron z miesiącami.

>>TU ZAMÓWISZ KALENDARZ<<

GALERIA

 

 

 

Odsłony: 851

Więcej o naszej organizacji

Partnerzy i współpraca

Popierasz nas? Wspieraj nasze działania!

Jesteśmy legalnie działającą i zarejestrowaną fundacją. Składamy rozliczenia z każdej otrzymanej darowizny.

Każde wsparcie nagradzamy!

 

Fundacja In Blessed Art

66 1050 1504 1000 0090 8011 7766  

(wpłaty z dopiskiem: Darowizna na fundację/lub konkretny projekt)

 

System szybkich płatności

NASZE DANE

Fundacja In Blessed Art

tel: +48 537596130

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Szkolna 8a

46-024 Dąbrówka Łubniańska

KRS 0000651122

Nasze strony internetowe:

PRACOWNIA IKON

www.elazaricon.pl

SZKOŁA IKONOPISARSKA ONLINE

www.inblessedartschool.pl

SKLEP

www.inblessedartshop.pl

AKCJA UPAMIĘTNIENIA

www.niezapomniani1920.pl

 

Zapomniani NIEZAPOMNIANI

Upamiętniamy Bohaterów 1920 roku.

 

 

Zobacz jaką akcję prowadzimy dla zapomnianych na 100 lat 

62. Żołnierzy 1. kompani 13. Batalionu pochodzących z Błękitnej Armii.

 

Niecodzienna akcja na stronie:

INEZAPOMNIANI1920.PL