Cieszymy się, że wszedłeś na tę stronę!

IN BLESSED ART? Czyli, w BŁOGOSŁAWIONEJ SZTUCE!

Jesteśmy organizacją, której pasją jest szeroko pojęta sztuka sakralna. Naszym głównym celem jest pomaganie na różne sposoby wykorzystując do tego sztukę. Organizujemy warsztaty sztuki sakralnej szczególnie warsztatów ikonograficznych. Ich zadaniem jest formacja, rozwój artystyczny. Wspieramy malowanie i tworzenie wystroju przez ikonografię bizantyjską, złotnictwo, planowanie. Naszą pracą zdobywamy środki na cele statutowe fundacji czyli pomaganie tym, którzy mają zwyczajnie gorzej, mniej środków, możliwości. Sztuka jest dla nas okazją do pomocy, wspierania, upamiętniania...

Nasza fundacja proponuje warsztaty ikonograficzne oparte o lekcje video w Szkole IN Blessed Art School  a nasze dzieła można kupić w In Blessed Art Shop. Dochód z warsztatów i sklepu przeznaczamy w całości na cele statutowe.

Kiedy do Jerzego Nowosielskiego przychodził biedny ten dawał mu obraz mówiąc:

„Nic innego nie mam, ale spróbuj to sprzedać”.

Jako artyści chcemy by sztuka i jej sprzedaż pomagała rozwijać się, upamiętniać, tworzyć relacje! Wspólnie chcemy odbudować wartość sztuki jako tej, która uszlachetnia!

Z radością dzielimy się naszym talentem!

Chodź z nami!

Nasza działalność dzieli się na:

Utworzono: poniedziałek, 07, sierpień 2017 Przemysław

Królowa dla Syrii  

Akcja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Radomiu  

W dniach 3-4 października do akcji „Królowa dla Syrii” przyłączył się Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy  im. J. Korczaka w Radomiu.

Młodzież o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym, niepełnosprawność sprzężoną oraz autyzm i zespół Aspergera wzięło udział w akcji. Podjęli się oni namalowania MB Częstochowskiej zgodnie z własnymi umiejętnościami, możliwościami. Nad zdolnymi malarzami czuwał Prezes Fundacji In Blessed Art.

Wykonali oni własne interpretacje ikony Matki Bożej Częstochowskiej na płytach pilśniowych. Pracowali metodą podobną do wykonywania ikon. Przenieśli szkic na zalewkasowaną (zagruntowaną) płytę, po czym nałożyli imitację złota na nimby i namalowali hodegetrię za pomocą farby przygotowanej na bazie tempery jajecznej.

Uczniowie z radością i wielkim zaangażowaniem pracowali nad swoim dziełem. Uczyli się cieniowania szat, twarzy… Zadawali wiele pytań, by jak najlepiej pracować. Wytrwali całe 6 godzin zajęć, co jest wielkim wyczynem dla nich.


Wychowankowie wraz z opiekunem panią Justyną Kot  w ten sposób chcieli  przyłączyć się do akcji pomocy dla syryjskich chrześcijan, która rozpocznie się już za kilka dni aukcjami prac z MB Częstochowską. Prace uczniów również będzie można wylicytować.

Prace uczestników:

Zapraszamy na fotorelację:

Odsłony: 833

Więcej o naszej organizacji

Wspieraj nas na Patronite.pl

Pomóż nam się rozwijać! Darowizna przez PayU.