Cieszymy się, że wszedłeś na tę stronę!

IN BLESSED ART? Czyli, w BŁOGOSŁAWIONEJ SZTUCE!

Jesteśmy organizacją, której pasją jest szeroko pojęta sztuka sakralna. Naszym głównym celem jest pomaganie na różne sposoby wykorzystując do tego sztukę. Organizujemy warsztaty sztuki sakralnej szczególnie warsztatów ikonograficznych. Ich zadaniem jest formacja, rozwój artystyczny. Wspieramy malowanie i tworzenie wystroju przez ikonografię bizantyjską, złotnictwo, planowanie. Naszą pracą zdobywamy środki na cele statutowe fundacji czyli pomaganie tym, którzy mają zwyczajnie gorzej, mniej środków, możliwości. Sztuka jest dla nas okazją do pomocy, wspierania, upamiętniania...

Nasza fundacja proponuje warsztaty ikonograficzne oparte o lekcje video w Szkole IN Blessed Art School  a nasze dzieła można kupić w In Blessed Art Shop. Dochód z warsztatów i sklepu przeznaczamy w całości na cele statutowe.

Kiedy do Jerzego Nowosielskiego przychodził biedny ten dawał mu obraz mówiąc:

„Nic innego nie mam, ale spróbuj to sprzedać”.

Jako artyści chcemy by sztuka i jej sprzedaż pomagała rozwijać się, upamiętniać, tworzyć relacje! Wspólnie chcemy odbudować wartość sztuki jako tej, która uszlachetnia!

Z radością dzielimy się naszym talentem!

Chodź z nami!

Nasza działalność dzieli się na:

Wracamy do kościoła we wsi Susły (Ukraina). Pomóż zrobić kolejny krok!

Pomagamy naszym rodakom zakończyć budowę kościoła. Przeczytaj o naszym niezwykłym odkryciu! Koniecznie musimy to upamiętnić.

Susły to niewielka wieś koło Nowogrodu Wołyńskiego (kiedyś Zwiahla). Niezwykła jej historia przyciąga, napawa dumą, ale i zatrzymuje w chwili zadumy. To tu żyli polscy koloniści, a teraz żyją ich rodziny. Tu miały miejsce niezwykłe dziejowe chwile i zwykła codzienność. Piękna historia.

We wsi od wiosny 1920 roku są groby polskich legionistów, którzy walczyli tu z bolszewikami. Niezwykła historia tych mogił tak nas przyciągnęła, że chcemy ją bardziej odkryć. Wiemy, że żołnierze zginęli wczesną wiosną w czasie przełamywania frontu i zostali potajemnie pogrzebani. To było dla nas wskazówką. Ważną dla nas wiadomością jest to, że należeli oni do 7 Dywizjonu Piechoty. A ten dywizjon uformował się w Częstochowie. Czy to nie jest niezwykłe? My tu przyjeżdżamy ze śląska a na dodatek jesteśmy fundacją, która co roku prowadzi warsztaty na Jasnej Górze! Na podstawie map walk, ustaliliśmy też, że należeli oni do 26 pułku piechoty. 

Poszukiwanie w opisach walk tak nas pobudziło, że postanowiliśmy UPAMIĘTNIĆ tych żołnierzy w kościele jaki pomagamy malować. Jak?

W kościele nad kolumnami mamy miejsce, które kiedyś służyło do zawieszania herbów rodowych. Postanowiliśmy więc, że zrobimy 4 złocone herby poświęcone Czterem Ewangelistom, a nad pozostałymi dwoma kolumnami umieścimy dwa złocone herby poświęcone polskim legionistom.

Na teraz wykonaliśmy miniaturki herbów ewangelistów (projekty). Obecnie czekamy na informację z Wojskowego Biura Historycznego, czy da się ustalić bliższe personalia naszych żołnierzy. Wtedy przygotujemy miniatury im poświęcone.

Jesteś za takim upamiętnieniem? Proszę, wesprzyj nasze działanie.

 

 

Jako Fundacja zajmująca się sztuką sakralną, zostaliśmy poproszeni (a może bardziej też sami chcemy, bo taka jest nasza rola), by pomóc w budowie kościoła. Świątynia budowana rękami ludzi, mieszkańców. Sami zbierają środki, sami pracują. My jesteśmy gotowi ich wesprzeć przez naszą działalność artystyczno-sakralną.

 

Przyłączysz się do pomocy Polakom poza granicami Polski i upamiętnienia naszych legionistów? Możesz wesprzeć?

Zbieramy fundusze na dokończenie prac w kościele. Pomalowanie, wykonanie malowideł, złoceń... Każde wsparcie nas ratuje i pomaga zrobić kolejny krok. Obecnie mamy w zamiarze wykonanie malowideł oraz dokończenie złoceń...

Co ważne, chcemy upamiętnić legionistów i to w 100-lecie ich walki w tym miejscu!

Pierwsza faza prac.

W pierwszej fazie pracy dokonaliśmy zmiany kolorystyki. W Ukrainie często maluje się kościoły na biało. My zmieniliśmy tę zasadę. Została zaplanowana zupełnie nowa kolorystyka z dodatkiem złocenia.

Tak wyglądało:

Tak wygląda po pierwszej fazie prac:

Pozostało jeszcze wiele pracy. W planie jest dokończenie złoceń na ścianach, które bardzo ładnie ozdabiają świątynię. We wnękach zostaną wykonane malowidła apostołów o wielkości 150/140 cm. Trzeba także dostosować ołtarz, który został pomalowany złotą farbą.

Dziękujemy za już okazane wsparcie w wysokości 1050

 

16 maja dokonano konsekracji świątyni. Relację foto możesz zobaczyć w dole artykułu.

 

Jak nas wesprzeć?

 

Darowizna przez system szybkich płatności PayPal. 

 

 

Dołącz do nas! Darowizna przez system PayU.


 

Można przelewem na konto:

 

Fundacja In Blessed Art

Szkolna 8a

46-024 Dąbrówka Łubniańska

konto: 66 1050 1504 1000 0090 8011 7766

>>Tu<< możesz pobrać i wydrukować druczek do wpłaty na poczcie.

 

Chcesz wiedzieć jak wykorzystujemy środki, co robimy, otrzymywać informacje o aktualnościach?

Zapisz się na newsletter! Nie wysyłamy nudnego spamu a będziesz miał z nami kontakt.

 

 

 

Już dziękujemy za każde Twoje wsparcie! Pomogłeś zrobić kolejny krok rodakom na Wchodzie! To wielkie!

DZIĘKUJEMY!

 

Fotorelacja z konsekracji kościoła:

 

Chcesz się z nami skontaktować?

 

Pisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dzwoń: +48 537 596 130

Odsłony: 3578

Więcej o naszej organizacji

Wspieraj nas na Patronite.pl

Pomóż nam się rozwijać! Darowizna przez PayU.