Cieszymy się, że wszedłeś na tę stronę!

IN BLESSED ART? Czyli, w BŁOGOSŁAWIONEJ SZTUCE!

Jesteśmy organizacją, której pasją jest szeroko pojęta sztuka sakralna. Naszym głównym celem jest pomaganie na różne sposoby wykorzystując do tego sztukę. Organizujemy warsztaty sztuki sakralnej szczególnie warsztatów ikonograficznych. Ich zadaniem jest formacja, rozwój artystyczny. Wspieramy malowanie i tworzenie wystroju przez ikonografię bizantyjską, złotnictwo, planowanie. Naszą pracą zdobywamy środki na cele statutowe fundacji czyli pomaganie tym, którzy mają zwyczajnie gorzej, mniej środków, możliwości. Sztuka jest dla nas okazją do pomocy, wspierania, upamiętniania...

Nasza fundacja proponuje warsztaty ikonograficzne oparte o lekcje video w Szkole IN Blessed Art School  a nasze dzieła można kupić w In Blessed Art Shop. Dochód z warsztatów i sklepu przeznaczamy w całości na cele statutowe.

Kiedy do Jerzego Nowosielskiego przychodził biedny ten dawał mu obraz mówiąc:

„Nic innego nie mam, ale spróbuj to sprzedać”.

Jako artyści chcemy by sztuka i jej sprzedaż pomagała rozwijać się, upamiętniać, tworzyć relacje! Wspólnie chcemy odbudować wartość sztuki jako tej, która uszlachetnia!

Z radością dzielimy się naszym talentem!

Chodź z nami!

Nasza działalność dzieli się na:

29025769 2040054449544106 232586549391261696 oProsimy o wsparcie dla naszego głównodowodzącego.

w artykule relacja z kosztów leczenia

 

 

Drodzy sympatycy, darczyńcy, warsztatowicze i wszyscy znający naszą fundację oraz Ci, którzy dopiero się o niej dowiedzieli.

Prosimy o wsparcie dla naszego głównodowodzącego. Bez Jego zaangażowania, wyrzeczeń i ciężkiej pracy tej fundacji by nie było.

Nasza Fundacja działa drugi rok. Staramy się rozwijać. Pracujemy dużo i intensywnie. Realizujemy konsekwentnie projekty. Zdarzają się nam też potknięcia, błędy. Nie zrażamy się. Dzięki Waszemu wsparciu udało nam się rozwinąć w ciągu ostatniego czasu. Zbudowaliśmy szkołę ikonografii online, podjęliśmy kolejne warsztaty w Częstochowie. Udało nam się przekazać 500 kg darów dzieciom we wschodniej Ukrainie. Nadal pomagamy w budowie kościoła naszym rodakom w Susłach.

Może trudno sobie to wyobrazić, ale całą tą pracą, jaką widać na naszych stronach, zarządzają trzy osoby. Jedna zajmuje się stroną informatyczną, mając swoją rodzinę i pracę, więc pracuje dodatkowo ile może. Druga pracuje nad ikonografią i warsztatami, również musząc utrzymać rodzinę. Jedyną osobą całkowicie angażującą się w życie i rozwój fundacji jest jej prezes Hubert. On poświęca cały swój czas, siłę i zapracowane ikonami środki na to, by nasza fundacja mogła organizować zbiórki, organizować pomoc. Nagrywa warsztaty i dzieli się wiedzą o ikonografii. Pisze relacje...

W ubiegłym roku zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy na leczenie Huberta. Udało się zebrać, po odliczeniu reklam, kosztów... 5 700 zł. Kwota ta wystarczy na podstawowe zabiegi związane z leczeniem.

Przypomnijmy, że Hubert w zastraszającym tempie traci uzębienie. Na dzień dzisiejszy łamią się już przednie zęby i wymagają w większości usunięcia. Większość tylnych zębów została już usunięta z obawy jaką przyniosły pojawiające się guzy. Ich zezłośliwienie grozi nowotworem.

Obecnie stan  bardzo się pogorszył, wystąpiły dokuczliwe stany zapalne obrzęki oraz torbiele. To podrażnia zatoki i powoduje ich nieustanne zapalenie i ból. Żołądek również zaczyna reagować negatywnie na leki przeciwbólowe. Hubert musiał ograniczyć pracę dla fundacji i nad ikonografią i podjąć leczenie. Do tej pory odkładał je, tłumacząc, że inni potrzebują więcej, że ikony, że fundacja...

1 listopada podjął leczenie w Ukrainie. Mimo, że w Ukrainie musi się utrzymać i są również dodatkowe koszta przejazdów, to okazuje się, że samo leczenie i protetyka będzie o wiele tańsze niż w Polsce. Mimo obawy przed innymi warunkami leczenia, udało się znaleźć zaufaną klinikę pw. św. Apolonii i w niej rozpocząć leczenie.

Obecnie leczeniu podlegają:

12 zębów wymaga plombowania z czego 5 to leczenie kanałowe. 3 zęby wywołały silne zapalenie i torbiel (obecnie stan opanowany i czekamy na zalecznie).

6 zębów (korzeni) wymaga usunięcia. Zęby leczone wymagają wkładek wzmacniających (włókno szklane) pod korony.

Protetyka:

Wymagane jest wstawienie dolnych zębów strony lewej i prawej od trójek (całkowity brak uzębienia). Planowane są mosty oparte na implantach i korony zębów.

Wstawienie mostów oraz implantów górnego uzębienia od trójek.

Wstawienie implantu lewej jedynki (ząb przez dwa lata utrzymywał się jedynie na kleju a przedostająca się wilgoć spowodowała wygnicie korzenia).

Korony na wszystkie zęby. Wcześniej każdy z leczonych zębów ma osadzaną wkładkę wzmacniającą.

 

Obecnie wydano (na dzień 20 listopada): 6 700 UAH

Co zrobiono:

Zęby dolne od 1'- 4', 2x plomby na dolnych, 2 leczenia kanałowe, metalowe wkładki wzmacniające w dwóch zębach, 2 duże wypełnienia, lekarstwa na zapalenie - zakończono leczenie dolnych przednich zębów. Reszta zębów (korzeni) dolnych do usunięcia.

Wykonano leczenie lewej strony zębów górnych od jedynki. Usunięto 1' i 2' od 3 lat przyklejone na kleju, dokonano leczenia kanałowego korzenia 1',2',3' wmontowano wkłady korzeniowe pod korony i nałożono plomby (odbudowano tym czasowo zęby pod korony). Wykonano leczenie kanałowe 5',6', złożono plomby oraz wkłady wzmacniające (śruby). Zaleczono 8' - plombowanie.

Wyżywienie i pobyt - darmowy w zamian za pracę nad kościołem w Susłach.

Przejazdy - 700 zł (bilet lotniczy i dojazdy).

Kwoty będziemy sukcesywnie uzupełniać. Paragony dostępne na życzenie.

 

Planowany wydatek na leczenie w Ukrainie: 80 000 - 120 000 UAH (nie ma możliwości dokładnego obliczenia teraz)

Obecnie posiadamy kwotę: 50 000 UAH 

Przelicznik: 1 zł to ok 7 UAH (w zależności od kursu dolara)

Drodzy! Prosimy pomóżcie, by można było znów zobaczyć uśmiech :-)

Jeśli zbiorą się razem uczniowie szkoły, warsztatowicze, osoby które posiadają ikony Huberta... Szybko pokonamy tę przeszkodę jaką są środki finansowe, a Hubert wróci do pracy :-)

 

Więcej o pracy Huberta znajdziesz też na stronie jego pracowni: www.elazaricon.pl

 Akcję można wspierać przez szybkie płatności oraz przelewy.

 

 

 

 

Dołącz do nas! Darowizna przez system PayU.


 

Konto:

Fundacja In Blessed Art

Szkolna 8a

46-024 Dąbrówka Łubniańska

konto: 66 1050 1504 1000 0090 8011 7766

>>Tu<< możesz pobrać i wydrukować druczek do wpłaty na poczcie.

 

Dziękujemy za każde wsparcie!

Odsłony: 1610

Więcej o naszej organizacji

Wspieraj nas na Patronite.pl

Pomóż nam się rozwijać! Darowizna przez PayU.