Cieszymy się, że wszedłeś na tę stronę!

IN BLESSED ART? Czyli, w BŁOGOSŁAWIONEJ SZTUCE!

Jesteśmy organizacją, której pasją jest szeroko pojęta sztuka sakralna. Naszym głównym celem jest pomaganie na różne sposoby wykorzystując do tego sztukę. Organizujemy warsztaty sztuki sakralnej szczególnie warsztatów ikonograficznych. Ich zadaniem jest formacja, rozwój artystyczny. Wspieramy malowanie i tworzenie wystroju przez ikonografię bizantyjską, złotnictwo, planowanie. Naszą pracą zdobywamy środki na cele statutowe fundacji czyli pomaganie tym, którzy mają zwyczajnie gorzej, mniej środków, możliwości. Sztuka jest dla nas okazją do pomocy, wspierania, upamiętniania...

Nasza fundacja proponuje warsztaty ikonograficzne oparte o lekcje video w Szkole IN Blessed Art School  a nasze dzieła można kupić w In Blessed Art Shop. Dochód z warsztatów i sklepu przeznaczamy w całości na cele statutowe.

Kiedy do Jerzego Nowosielskiego przychodził biedny ten dawał mu obraz mówiąc:

„Nic innego nie mam, ale spróbuj to sprzedać”.

Jako artyści chcemy by sztuka i jej sprzedaż pomagała rozwijać się, upamiętniać, tworzyć relacje! Wspólnie chcemy odbudować wartość sztuki jako tej, która uszlachetnia!

Z radością dzielimy się naszym talentem!

Chodź z nami!

Nasza działalność dzieli się na:

warszawa10 

4-ta rocznica I Międzynarodowego Pleneru Ikonograficznego "Eleos" i MODLITWY ZA UKRAINĘ

 

DSC 9114Cztery lata temu nasza Pracownia Ikon pw. św. Łazarza współorganizowała I Międzynarodowy Plener Ikonograficzny "ELEOS" w Kijowie. Choć naszej fundacji jeszcze nie było nawet w planach, to byliśmy obecni przez osobę naszego ikonografa Huberta, który zaangażował się w tworzenie tego wydarzenia.

Dlaczego to takie ważne dla nas wydarzenie?

Ten pierwszy plener w Kijowie odbywał się nie cały rok po wydarzeniach na kijowskim Majdanie. Wokół placu stały jeszcze barykady Był on poświęcony Miłosierdziu. Dlaczego? Ikonografowie jacy się zebrali z różnych państw pracowali i mieszkali w Michajłowskim Monastyrze, a ich prace były podziękowaniem za leczenie rannych podczas protestów dla polskich i ukraińskich szpitali. Pierwszą wystawę prac otworzył sam Patriarcha Kijowa Filaret. Zrobił to w dzień 1-ej rocznicy wydarzeń, kiedy studenci protestujący na maijdanie zostali zaatakowani przez Berkut. Był to dzień pierwszych ofiar.

Więcej o plenerze w Kijowie dowiesz się ze strony: >>Kliknij<<

Prace artystów utworzyły wystawę, którą nazwano "MODLITWA ZA UKRAINĘ". A pierwsza wystawa w Polsce miała miejsce w Warszawie, w kościele dominikanów na ul. Freta. Odwiedziło ją tysiące osób!

Tu możesz zobaczyć relację z tej wystawy: >>kliknij<<

DSC 8977Ukraina nadal walczy o siebie. Nadal potrzebuje modlitwy. Szczególnie teraz, gdy znów zaostrza się sytuacja w jej wschodniej części.

Postanowiliśmy udostępnić za darmo Katalog "Modlitwa za Ukrainę" w wersji pdf. Chcemy by przypomniał on nam o potrzebie modlitwy i wsparcia.

Katalog zawiera opis prac artystów, relację z wystawy w Warszawie.

Zapisując się na nasz Newsletter otrzymasz link do pobrania katalogu. Katalog jest darmowy!

 

Zapisz się i pobierz Katalog "Modlitwa za Ukrainę"

Name

Email

Please enable the javascript to submit this form

Po zapisaniu się, otrzymasz na swoją pocztę link do pobrania katalogu w formacie .zip

(gdybyś nie otrzymał, skontaktuj się: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )

Pamiętaj! Zapisując się Newsletter akceptujesz politykę prywatności i dobrowolnie przekazujesz nam swoje dane.

Zawsze możesz zrezygnować i usunąć dane. Pełną politykę naszych stron możesz przeczytać >>tutaj<<.

 

Odsłony: 904

Więcej o naszej organizacji

Wspieraj nas na Patronite.pl

Pomóż nam się rozwijać! Darowizna przez PayU.