Cieszymy się, że wszedłeś na tę stronę!

IN BLESSED ART? Czyli, w BŁOGOSŁAWIONEJ SZTUCE!

Jesteśmy organizacją, której pasją jest szeroko pojęta sztuka sakralna. Naszym głównym celem jest pomaganie na różne sposoby wykorzystując do tego sztukę. Organizujemy warsztaty sztuki sakralnej szczególnie warsztatów ikonograficznych. Ich zadaniem jest formacja, rozwój artystyczny. Wspieramy malowanie i tworzenie wystroju przez ikonografię bizantyjską, złotnictwo, planowanie. Naszą pracą zdobywamy środki na cele statutowe fundacji czyli pomaganie tym, którzy mają zwyczajnie gorzej, mniej środków, możliwości. Sztuka jest dla nas okazją do pomocy, wspierania, upamiętniania...

Nasza fundacja proponuje warsztaty ikonograficzne oparte o lekcje video w Szkole IN Blessed Art School  a nasze dzieła można kupić w In Blessed Art Shop. Dochód z warsztatów i sklepu przeznaczamy w całości na cele statutowe.

Kiedy do Jerzego Nowosielskiego przychodził biedny ten dawał mu obraz mówiąc:

„Nic innego nie mam, ale spróbuj to sprzedać”.

Jako artyści chcemy by sztuka i jej sprzedaż pomagała rozwijać się, upamiętniać, tworzyć relacje! Wspólnie chcemy odbudować wartość sztuki jako tej, która uszlachetnia!

Z radością dzielimy się naszym talentem!

Chodź z nami!

Nasza działalność dzieli się na:

Zapraszamy na III Warsztaty z ikoną Matki Bożej na Jasnej Górze

Częstochowa 11 – 18 czerwca 2019 rok.

UWAGA! Zamykamy listy uczestników. Ostatnia szansa na zapisanie się do 1 czerwca!

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w III edycji warsztatów na Jasnej Górze. Podobnie jak w poprzednich latach, będziemy pisać ikony w tym szczególnym miejscu jakim jest sanktuarium częstochowskie. W tym roku, warsztaty zostaną rozbudowane o dodatkowe możliwości nauki technik pracy nad ikoną, oraz wykłady.

Warsztaty odbędą się w dniach:

11 czerwca, godz. 15:30 do 18 czerwca 2019 roku.

Dom Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Jasna Góra, ul. Wyszyńskiego 12, Częstochowa.

Proponujemy następujące poziomy wspólnego warsztatu:

Podstawowy – częstochowska ikona Matki Bożej

Warsztat skierowany do osób początkujących. Uczestnicy napiszą swoją pierwszą ikonę Matki Bożej na desce o 40 cm wysokości. Nimby ozłocą prawdziwym złotem a samą postać namalują tradycyjną techniką tempery jajowej. W ramach warsztatu będą też mogli wykonać ćwiczenia malowania i złocenia na dodatkowych planszach, dowiedzieć się o sposobach malowania, szkicowania, pigmentach.

Złocenia na poler (online TU)

Warsztat dla uczestników zaawansowanych w malowaniu ikony chcących poznać techniki złocenia polerowanego na pulmenty: Lefranc, Slhamin oraz Kolner. Uczestnik wykona w czasie warsztatu 3 próby złoceń na różne pulmenty. Po nauce złocenia ikonę maluje samodzielnie a prace zabiera do domu.

Delikatne cienie i sankiry (online TU)

Warsztat dla początkujących i zaawansowanych uczestników. Uczestnicy będą malować ikonę Hodegetrii na desce o 40 cm wysokości (nie częstochowską) metodą delikatnie położonych podmalówek i kolorów światła. Będą uczyć się uzyskiwania cieni oraz malowanie pławkami, zmieniania odcieni za pomocą laserunków kadmami.   

Każdy uczestnik warsztatu otrzyma dostęp do wszystkich potrzebnych do wykonania narzędzi a wykonaną pracę zabierze do domu po błogosławieństwie w sanktuarium. Uczestnik po popłaceniu warsztatów (jednej raty) otrzyma dostęp do kursów online na platformie szkoły, gdzie wcześniej będzie mógł się przygotować do warsztatów (dlatego proponujemy wcześniejsze opłacenie warsztatów).

Wszyscy uczestnicy będą pracowali w grupach nie większych niż 7 osób. Wspólnie będą mieli wykłady z rysunku, technik oraz wykłady z duchowości ikony. Warsztaty mają charakter rekolekcyjny, co oznacza, że praca przerywana modlitwą i eucharystią a w sali panuje atmosfera modlitewna i wyciszenia.

DOCHÓD Z WARSZTATÓW JEST PRZEZNACZONY NA DZIAŁALNOŚĆ FUNDACJI IBA a dokładnie na prace jakie prowadzimy w kościele we wsi SUSŁY w Ukrainie.

Uwaga! Każdy zapisany uczestnik po opłacie pierwszej części warsztatu otrzymuje dostęp do warsztatów Online w celu przygotowania się!

Jak zapisać sie na warsztaty dowiesz się ze strony szkoły

>>WARSZTATY W CZĘSTOCHOWIE <<

Odsłony: 327

Więcej o naszej organizacji

Wspieraj nas na Patronite.pl

Pomóż nam się rozwijać! Darowizna przez PayU.