Utworzono: poniedziałek, 07, sierpień 2017 Przemysław Drukuj

Informacja dla artystów i rękodzielników tworzących w obrębie sztuki sakralnej,

o możliwości sprzedaży swoich dzieł przez sklep fundacji .

Sprzedawaj swoje prace przez Sklep Fundacji In Blessed Art

 

Wychodząc naprzeciw artystom tworzącym swoje dzieła w obrębie sztuki sakralnej, udostępniamy możliwość sprzedaży swoich prac przez nasz sklep internetowy.

Sklep można zobaczyć pod adresem: www.inblessedartshop.pl

Obecnie sklep jest prowadzony w języku polskim. Jeśli zainteresowanie i finanse na to pozwolą, sklep będzie prowadzony również w języku angielskim.

Dlaczego sprzedawać swoje dzieła przez nasz sklep?

Łącząc wielu artystów w jednym miejscu, mamy możliwość szerszej promocji. Sklep jest prowadzony w formie non profit. Oznacza to, że dochód jaki uzyskujemy z procentu od sprzedaży jest przeznaczany na działanie fundacji i sklepu (działania statutowe fundacji). Dzięki uzyskanemu dochodowi będziemy mogli szerzej promować i reklamować sklep, skupiając w jednym miejscu osoby zainteresowane.

Sklep będzie dostępny dla klientów z Polski oraz z zagranicy. Mogą w nim wystawiać swoje dzieła artyści z całego świata. Pamiętaj! Sukces zależy od nas wszystkich. Nie wystarczy tylko wystawić dzieła. Pomóż też promować sklep….

Regulamin kwalifikacji dzieła do wystawienia na stronach sklepu:

 1. Dzieło musi mieścić się w obrębie sztuki sakralnej. Musi być bardzo dobrej jakości, nie uszkodzone, dobrze wykończone i opisane jeśli chodzi o technikę wykonania.
 2. Dzieło musi zostać zatwierdzone przez komisję fundacji. Komisja fundacji może nie przyjąć danej pracy do sprzedaży w sklepie bez przedstawienia uzasadnienia.
 3. Dzieła mogą wystawiać osoby z Polski i z zagranicy.
 4. Aby zakwalifikować pracę do sprzedaży należy:
   - Przygotować bardzo dobrej jakości zdjęcia podglądowe dzieła. Fotografia musi zostać wykonana w dobrym świetle, z czystym tłem, pod różnymi kątami (tak by były widoczne szczegóły). Fotografia musi być większa niż 1600x1200px.
   - Wyznaczyć cenę dzieła (UWAGA! Pamiętaj, że fundacja nałoży na twoją cenę dzieła 30-35% narzutu. Jeśli wyznaczysz zbyt wysoką cenę, dzieło może się nie sprzedać lub zostać niedopuszczone do sprzedaży).
    - Fotografie wraz z szczegółowym opisem (opisem techniki i autora) należy przesłać na adres:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
    Przykładowe opisy znajdziesz w sklepie. Pamiętaj, że opis musi być ciekawy, zachęcający do kupna.
 5. Po otrzymaniu fotografii i opisu komisja podejmie decyzję o przyjęciu lub odmowie przyjęcia do sprzedaży. Poinformuje o tym drogą poczty elektronicznej.
 6. Do dzieła zakwalifikowanego do sprzedaży fundacja dołączy Umowę Kupna/Sprzedaży, którą należy wypełnić i podpisać oraz przesłać jej skan.

Kiedy dzieło się sprzeda:

 1. Po zakwalifikowaniu dzieła do sprzedaży zostanie ono wystawione w sklepie wraz opisem i danymi autora (w sklepie nie wolno reklamować swoich stron www, podawać danych kontaktowanych. Swoją stronę można reklamować tylko pod odpowiednimi warunkami lub jeśli komisja zadecyduje o zamieszczeniu linków do strony autora).
 2. Kiedy dzieło zostanie zakupione w sklepie, otrzymasz od fundacji informację (email i sms). Pamiętaj, że musisz być gotowy wysłać je jak najszybciej do klienta.
 3. Kiedy dzieło się sprzeda, otrzymasz potwierdzenie wpłynięcia na konto fundacji pieniędzy za towar – w przeciwnym razie nie będziemy wysyłać dzieła do klienta).
 4. Przygotowujesz dzieło do wysyłki.
 5. W zależności od sytuacji fundacja zamówi kuriera, który odbierze przesyłkę u Ciebie w domu, lub prześle Ci potrzebne pieniądze na wysyłkę dzieła.

Kiedy otrzymasz pieniądze za sprzedany towar:

 1. Po wysłaniu dzieła czekamy na reakcję klienta. Jeśli ten przyjmie towar i potwierdzi jego zgodność, fundacja przeleje należność na Twoje konto w ciągu 48 godzin.
 2. Jeśli klient zdecyduje się jednak na reklamację dzieła, wtedy wypłata zostanie wstrzymana do czasu rozpatrzenia reklamacji i podjęciu decyzji czy zwraca się pieniądze klientowi (do 14 dni).
 3. Pieniądze są wypłacane na podstawie umowy kupna/sprzedaży. Masz więc pewność ich otrzymania jeśli towar się sprzedał.
 4. Osoby z zagranicy otrzymają przekaz Western Union – lub inna forma przelewu.

Fundacja wystawiła na sprzedaż moje dzieło, a ja chcę zrezygnować z jego sprzedaży:

 1. Wystawiając dzieło przez nasz sklep musisz pamiętać o tym, że je blokujesz aż do chwili sprzedaży.
 2. W sytuacji kiedy chcesz odwołać sprzedaż przez nasz sklep, pamiętaj o poinformowaniu nas o tym.
 3. W sytuacji kiedy dzieło się sprzeda się w sklepie fundacji, a okaże się, że ty już je sprzedałeś i dzieła nie ma, zostaną nałożone kary umowne w wysokości 50% ceny jaką wyznaczyłeś za swoje dzieło.

Zobacz przykładowe zdjęcia podglądowe:

 

 

Przykładowy opis pracy:

Pantokrator

Jest to jedno z najsłuszniejszych przedstawień Chrystusa w ikonografii. Pantokrotar, czyli wszechwładca, król, panujący… Chrystus malowany tak, by swoim wzrokiem ogarniał to, co wokół niego, w postawie pełnej dostojeństwa. Prawą rękę unosi w geście błogosławieństwa. Lewa ręka trzyma biblię, księgę mówiącą o Nim, Jego Słowo.

Na ikonie Chrystus jest odziany w zielony himation (forma płaszcza noszona przez władców). Kolor zielony ma znaczenie nowego życia. Czerwona tunika ma zaś znaczenie tego co ziemskie, człowieczeństwa, a także władzy, królowania, dostojeństwa. Głowę Zbawiciela otacza nimb z wpisanym krzyżem i greckimi literami, oznaczającymi „ho on” – będący (imię Boga). Zaś grecka inskrypcja IC XC – jest skrótem od pełnej nazwy Iesos Christos – Jezus Chrystus

Przedstawienie możemy spotkać zarówno w domach jak i świątyniach. Dla domu jest ono informacją, kto w tym domu panuje, komu poświecono życie. W świątyniach znajduje się najczęściej w kopule, by ogarniać swym wzrokiem całą świątynię, patrząc jakby z Nieba. Pantokrator przypomina o swoim nieustannym błogosławieństwie dla człowieka i Ziemi.

Ikona wykonana na desce lipowej o wielkości 24x18 cm i 2 cm grubości. Deska zabezpieczona przed wygięciem szpongami montowanymi na zakończeniach deski. Zgodnie z ikonograficznym zwyczajem, na deskę zostało nałożone płótno za pomocą króliczego kleju na gorąco oraz lewskas (zaprawa klejowo kredowa).

Na ikonie wykonano pozłotę szlagmetalem oraz zdobienia za pomocą punc (zdobienie wybijane). Nimb (aureola) został ozdobiony za pomocą emalii kładzionej na zimno. Postać namalowano techniką olejową (własną autora). Dzieło zabezpieczono werniksem.

Autorem ikony jest Oleksander Pankovets – ikonograf z wieloletnim doświadczeniem i szerokim dorobkiem artystycznym.

UWAGA! Fotografie ikon zawsze wyolbrzymiają szczegóły - kurz itp. Fotografia ikony działa tak, jakby oglądać dzieło przez lupę. Normalnie nie są widoczne drobiny kurzu, pigmentu. Kolory fotografii mogą też nieco być zmienione, a sama postać, twarz - spłaszczone.

 

Zobacz przykład umowy kupna sprzedaży: ZOBACZ!

 

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu:

Odsłony: 4482

Partnerzy i współpraca

Popierasz nas? Wspieraj nasze działania!

Jesteśmy legalnie działającą i zarejestrowaną fundacją. Składamy rozliczenia z każdej otrzymanej darowizny.

Każde wsparcie nagradzamy!

 

Fundacja In Blessed Art

66 1050 1504 1000 0090 8011 7766  

(wpłaty z dopiskiem: Darowizna na fundację/lub konkretny projekt)

 

System szybkich płatności

NASZE DANE

Fundacja In Blessed Art

tel: +48 537596130

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Szkolna 8a

46-024 Dąbrówka Łubniańska

KRS 0000651122

Nasze strony internetowe:

PRACOWNIA IKON

www.elazaricon.pl

SZKOŁA IKONOPISARSKA ONLINE

www.inblessedartschool.pl

SKLEP

www.inblessedartshop.pl

AKCJA UPAMIĘTNIENIA

www.niezapomniani1920.pl

 

Zapomniani NIEZAPOMNIANI

Upamiętniamy Bohaterów 1920 roku.

 

 

Zobacz jaką akcję prowadzimy dla zapomnianych na 100 lat 

62. Żołnierzy 1. kompani 13. Batalionu pochodzących z Błękitnej Armii.

 

Niecodzienna akcja na stronie:

INEZAPOMNIANI1920.PL