ZAMKNIĘTA - przygotowujemy podsumowanie i znajdziesz je >>tu<<

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji zbiórki darów dla dzieci.

Dzieci kompletnie nie rozumieją dlaczego bieda, dlaczego wojna, zła polityka... Chcą się skupić na swoich marzeniach, zabawach, odrabianiu lekcji!

Mała paczka to chwila zapomnienia o tym co wokół!

 

To jest niesamowite ile dobrego możemy zrobić. Zmienić czyjś świat choć na chwilę, a czasem na całe życie - małym gestem. Trzeci raz organizujemy zbiórkę dla dzieci w Ukrainie, których życie toczy się w cieniu trwającego wokół konfliktu zbrojnego, biedy, utraty rodzica. Potrzebują gestów wsparcia, przypominania o tym, że istnieje świat bez wojny, gdzie ludzie sobie pomagają i pamiętają o sobie. Wojny nie zatrzymamy. To prawda. Możemy dać chwilę zapomnienia o niej dzieciom.

My jesteśmy gotowi to zrobić. Pojechać mimo niebezpieczeństwa! Dołączysz?

Gdyby każda osoba wchodząca na tę stronę podarowała nam swoje 5 minut, wpłaciła szybką płatnością 5 zł - to ilość wejść dałaby nam na dziś efekt: 10 tys. czekolad, 10 tys. bloków i kredek. 

Wierzymy, że słowa Biblii: „Jeden daje hojnie, lecz jeszcze więcej zyskuje; inny nadmiernie skąpi i staje się tylko uboższy. Kto jest dobroczynny, będzie wzbogacony, a kto innych pokrzepia, sam będzie pokrzepiony (Przys.11:24- 25)” – są wciąż aktualne.

Szczególną prośbę o wsparcie akcji kierujemy do takich  wspólnot jak Domowy Kościół, Oaza Rodzin... Prosimy o przekazanie informacji.

 

IMG 33611

Z relacji akcji w styczniu 2017 roku. Wschodnia Ukraina, wioska niedaleko Wolnowachy, Starognatiwka.

To jest niesamowicie ważne. Mała paczka z Polski, w niej trochę słodyczy, jakieś mazaki, plastelina... A oczy tych dzieci  świecą, jakby właśnie otwarły się drzwi do tajemniczego świata dziecięcych marzeń i zabaw. Chwila zapomnienia o tragedii śmierci taty, chowaniu się w piwnicach przed gradami i dziwnej ciszy pomiędzy ostrzałami. Dzieci kompletnie nie rozumieją dlaczego bieda, dlaczego wojna... Chcą się skupić na swoich marzeniach, zabawach, odrabianiu lekcji! Rodzina bezradna robi co może.  

Siedząc w samochodzie, osłonięty  grubymi kurtkami w 22 stopniowym mrozie, myślałem o tym, że nie mam za wiele dla tych dzieci. Zaraz mieliśmy wyjechać do wioski z darami. W dwóch wojskowych samochodach gotowe paczki. Słodycze, zabawki, buty... Żołnierze ustalają drogę, by nie wjechać w jakieś miejsce konfliktu, ostrzału. Nagle podchodzi do auta żołnierz i ze złami w oczach mówi: "Dziękuję za te paczki. Wy przywieźliście im trochę normalnego świata". Nie wiem co mu odpowiedzieć.

Otwieram z Wową paczkę. Wyciąga komplet mazaków. Dla nas normalka, w sklepie tego pełno. Dzieci mają pełne piórniki. Wowa zrywa się i biegnie pokazać mamie: mamo, mamo... wow! Mama się uśmiecha. Przymyka oczy, żeby nie było widać łez. Ja odwracam się do żołnierza i chowam  za jego ramieniem, bo sam ledwo wytrzymuję. Ważne, by dzieciak nie widział już łez. Naoglądał się. Ojca nie ma.

"Panie Hubercie, a co ja mam zrobić? Szóstka dzieci. Nawet jeśli remontuję dom, to co? Jedna chwila. Spadną grady i domu nie ma. Staram się jak mogę. Jeżdżę do pracy za granicę. Jest różnie. Czasem nie zarobię, bo okłamią. Chcę dać dzieciom to, co najlepsze" - zwierza się ojciec jednej rodziny. Jest zmartwiony, ale przed dziećmi tego nie pokazuje. 

 

El'azar Hubert Kampa 

wyjeżdża ze zbiórkami, dostarcza je.

 

Zbiórka ma charakter publiczny i jest zgłoszona pod numerem 2018/143/OR. Trwa do 15 lutego 2018 roku. Na paczki czekamy do 20 lutego.

 

Jak dołączyć, co zbieramy, gdzie przekazać?

 

1. Prosimy szczególnie rodziców, by razem z dziećmi przygotowały małe paczki dla dzieci w Ukrainie, zawierające: słodycze (z długim terminem przydatności), przybory szkolne (zeszyty, bloki, notesy, długopisy, mazaki, plastelina, farbki, pędzle, kredki i wszystko, czego potrzeba do szkoły).

2. By dzieci przygotowały obrazki/laurki z pozdrowieniami dla dzieci w Ukrainie.

 

Paczkę prosimy wysłać na adres fundacji:

Fundacja In Blessed Art

Szkolna 8a

46-024 Dąbrówka Łubniańska

Do paczki prosimy dołączyć adresy darczyńców, byśmy mogli odesłać podziękowanie :-)

 

W zależności od tego, ile zbierzemy paczek i pieniędzy na wyjazd, w taki sposób dostarczymy paczki. Najlepiej zrobić to indywidualnie, jednak sam wyjazd to koszt około 2 tys. zł, ponieważ trzeba transportować dary, pakować... Paczki trafią do dzieci. W szczególności tych, które przeżywają utratę rodzica w konflikcie zbrojnym. W realizacji wspomogą nas 2 brygady wojskowe oraz Polskie Stowarzyszenie im. J. Lublińskiego w Nowogradzie Wołyńskim.

 

Można też wesprzeć akcję finansowo.

 

Można też dokonywać wpłat darowizn:

Fundacja In Blessed Art

Szkolna 8a

46-024 Dąbrówka Łubniańska

konto: 66 1050 1504 1000 0090 8011 7766 

 

Chcesz się z nami skontaktować?

Pisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dzwoń: +48 537 596 130

 

 

Darowizna przez system szybkich płatności. 

Darowizna przez system PayPal (kliknij)

 

Darowizna przez sytaem PayU

 

 

DZIĘKUJEMY!

To naprawdę wielki gest!

Zebraliśmy na dzień 20.02.2018

3 140,00 zł 

 

W dziale IM POMAGAMY możesz zobaczyć relacje ze zbiórek

 

UWAGA! Nie jesteśmy wspierani w akcji przez żadne instytucje państwowe ani napisane projekty. Sami, jako mała fundacja organizujemy pomoc, dokładamy ze środków wypracowanych przez fundację. Nie jesteśmy też wspierani przez sponsorów. Jeśli chciałbyś wspierać nas i nasze działania zobacz tu: >>kliknij<<

 

A tak już działa zbiórka!

18.01.2018 r - Dotarły do nas dary z Zespołu Szkół Salezjańskich w Szczecinie od klasy III A! Dziękujemy za 28 kg radości!

10 stycznia spotkaliśmy się w szkole Brynicy i dzieci przekazały dary i laurki. 12 stycznia spotkaliśmy się w szkole w Lisowie z liczną grupą wolontariuszy, którzy podjęli akcję zbierania słodyczy i przyborów szkolnych. Doszły też pierwsze paczki z darami!

 

 

A tak słuchały dzieci o Ukrainie, oglądały fotografie...

Szkoła w Brynicy:

 

Szkoła w Lisowie:

Partnerzy i współpraca

Popierasz nas? Wspieraj nasze działania!

Jesteśmy legalnie działającą i zarejestrowaną fundacją. Składamy rozliczenia z każdej otrzymanej darowizny.

Każde wsparcie nagradzamy!

 

Fundacja In Blessed Art

66 1050 1504 1000 0090 8011 7766  

(wpłaty z dopiskiem: Darowizna na fundację/lub konkretny projekt)

 

System szybkich płatności

NASZE DANE

Fundacja In Blessed Art

tel: +48 537596130

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Szkolna 8a

46-024 Dąbrówka Łubniańska

KRS 0000651122

Nasze strony internetowe:

PRACOWNIA IKON

www.elazaricon.pl

SZKOŁA IKONOPISARSKA ONLINE

www.inblessedartschool.pl

SKLEP

www.inblessedartshop.pl

AKCJA UPAMIĘTNIENIA

www.niezapomniani1920.pl

 

Zapomniani NIEZAPOMNIANI

Upamiętniamy Bohaterów 1920 roku.

 

 

Zobacz jaką akcję prowadzimy dla zapomnianych na 100 lat 

62. Żołnierzy 1. kompani 13. Batalionu pochodzących z Błękitnej Armii.

 

Niecodzienna akcja na stronie:

INEZAPOMNIANI1920.PL