dsc 0130

III ZBIÓRKA DARÓW SZKOLNYCH DLA DZIECI ZE STREFY KONFLIKTU ZBROJNEGO WE WSCHODNIEJ UKRAINIE

"DZIECI DZIECIOM!" - do 10 kwietnia 2019 r

ZBIÓRKA ZAMKNIĘTA

>>zobacz relację z pakowania i ilości darów <<

Te dzieci tracą co najważniejsze DZIECIŃSTWO. Wojna zawsze jest siostrą biedy. Co kiedy przychodzi tu, gdzie bieda już jest? Najbardziej cierpią dzieci. To dla nich ta akcja. Żeby na chwilę zapomnieć!

Dzieci są naszą przyszłością. Uczmy je dawać dobro. Tym mającym gorzej dawajmy znaki, że jest inny świat niż bieda i wojna. Mały gest wystarczy!

Budujmy większy stół kiedy nam się powiodło a nie wyższe płoty!

Organizujemy trzecią edycję zbiórki darów i finansów na ich zakup dla dzieci na wschodzie Ukrainy. Ostatnie dwie akcje zaskoczyły nas zaangażowaniem się szkół i osób prywatnych. W drugiej edycji zebraliśmy ponad 500 kg przyrządów szkolnych i słodyczy. A co najważniejsze! Wraz z darami przekazaliśmy ponad 100 laurek z pozdrowieniami od dzieci z Polski dla dzieci z Ukrainy. Dzieci bardzo się zaangażowały. A my z radością dostarczyliśmy dary, za które bardzo dziękujemy.

Zobacz klip:

Na początku klip przedstawia rysunki ukraińskich dzieci jakimi żołnierze wyklejają ściany w miejscach gdzie się chronią. W takim miejscu spaliśmy. W dalszej części mamy fragmenty przedstawienia jakim przywitało nas 40 dzieci z domu dziecka (właściwie izba dziecka i miejsce ich rehabilitacji; część dzieci utraciła rodziców w wojnie). Można też zobaczyć sceny otwierania paczek przez dzieci.

Tu możesz zobaczyć relacje z I AKCJI i II AKCJI

 

Sytuacja w Ukrainie niestety za bardzo się nie poprawia. Najbardziej cierpią dzieci. Wystarczy im niewiele by się rozwijać, bawić i zapominać o trudzie wokół. Rodzice robią co mogą, by dzieci nie odczuwały fatalnych skutków militarnej obrony, biedy, braku możliwości zarobkowania. Obecnie w Ukrainie ceny podstawowych towarów wzrosły porównywalnie do cen w Polsce, ale jakość towaru jest często gorsza. Zarobki? Są bardzo niskie, lub nie ma możliwości zarabiania.

Wiele osób kieruje do nas pytania, czy będzie kolejna zbiórka. Dlatego podejmujemy wyzwanie pomocy tym małym ARTYSTOM! Wiemy, iż czekają nas trudności na granicy, potem wiele kilometrów i ogromne niebezpieczeństwo poruszania się w strefie konfliktu.

 

Mimo tego, chcemy kolejny raz podjąć się wyzwania dodarcia do dzieci z Waszym pozdrowieniem z Polski! Razem możemy złamać to poczucie zapomnienia przez cały Świat!

Bo jak tego nie zrobić, skoro?

Wchodzimy do domu, gdzie mieszka babcia i matka z małym chłopcem. Chłopiec bardzo energiczny. W domu biednie, ale schludnie. Ciepło i zapach palonego w piecu drewna. Babcia jest głuchoniema. Włodzia skacze z radości i pokazuje nam swoje plastikowe autko. Na podarowany zestaw zabawek reaguje otwartą buzią: ła! Wspólnie otwieramy paczkę i patrzymy, co w niej jest. Wyciągamy zestaw mazaków. „JA! Mama, mama…” – mały łapie mazaki i biegnie pokazać mamie. Z paczki wydostały się żelki Haribo. Radość nie do opisania. Szukamy butów. Każda podarowana rzecz otoczona zostaje fascynacją i radością, jakby dziecko widziało to pierwszy raz. Nam mało nie ciekną łzy. (relacja z I Akcji)

W jednej chwili zmienia się świat wokół dziecka, które doświadcza dobra. Może nie zmienimy całego świata, ale możemy zmienić świat tego jednego dziecka.

W ostatnim czasie jest też wiele inicjatyw zbiórek na Ukrainę. Jednak, wśród nich jest bardzo mało takich, które trafiają bezpośrednio tam gdzie trwa wojna. My mamy możliwość dotarcia tam dzięki znajomym żołnierzom i to nas wyróżnia.

Żołnierze już zostali poinformowani o akcji. Czekają, by nam pomóc na miejscu. Do dostarczenia zbiórki przyłączy się organizacja z Ukrainy ze statusem, który ułatwi nam przewiezienie przez granicę. Zbiórka została też zgłoszona jako publiczna pod numerem: 2019/302/OR na portalu zbiórek publicznych i jesteśmy zobowiązani rozliczyć każdy grosz.

Zapraszamy do udziału w akcji dla dzieci! Zachęcamy szkoły, grupy wolontariuszy, osoby prywatne. Nawet mała paczka ze słodyczami, przyrządami szkolnymi to wielka radość bo tam zwyczajnie tego nie ma.

W styczniu 2019 Pan Paweł Bobołowicz (Korespondent Radia Wnet) wykonał takie fotografie szkoły. Choć w okolicy nie ma już ludności cywilnej, to jednak widok tak zniszczonej szkoły… Daje do myślenia. Czy dzieci rozumieją dlaczego?

ZAPRASZAMY do udziału w akcji! Dziękujemy za zaangażowanie!

28619076 1733118183418285 4356742199341276881 o

Jak wziąć udział?

  1. Zbieramy dary. Jakie? Słodycze i przyrządy szkolne takie jak: kredki, farby, mazaki, długopisy, zeszyty… Możemy do tego zachęcić dzieci. Dzieci prosimy o przygotowanie laurek z pozdrowieniami dla dzieci w Ukrainie. Prosimy by dary były nowe, niezużyte.
  2. Z całej akcji pakowania możemy nakręcić filmik telefonem i wysłać go na adres fundacji, lub podać link do pobrania. FILMIKI POKAŻEMY DZIECIOM i opublikujemy na naszej stronie. (UWAGA! Nie zapomnij napisać nam w mailu zezwolenia na publikację filmu).
  3. Pakujemy i wysyłamy paczkę do fundacji. ADRES: Fundacja In Blessed Art, ul. Szkolna 8a, 46-024 Dąbrówka Łubniańska, tel. 537596130. Możemy wysłać pocztą, lub zamówić taniego kuriera do domu (np. ze strony alekurier.pl).

Bardzo prosimy, by do paczki dołączyć osobną kartkę z adresem i nadawcą paczki. Niestety, nie zawsze da się odczytać adres z paczki. A bardzo byśmy chcieli każdemu biorącemu udział w akcji odpisać, przysłać niespodziankę.

 

 

Co się stanie z przysłanymi do nas darami?

Na początku będziemy musieli wszystkie dary sprawdzić i poskładać z nich prezenty. Bardzo chcielibyśmy spakować je w plecaki szkolne ze specjalnym oznakowaniem. Dlatego prosimy też o wsparcie finansowe, gdyż nie wspomaga nas w akcji żaden sponsor.

Następną fazą będzie transport darów do fundacji w Ukrainie. Z naszych obliczeń wynika, że najkorzystniej będzie te dary wysłać na paletach. Jedna to koszt około 700 zł. Chyba, że tak jak w poprzednich latach pomoże nam ktoś je przewieść. Wtedy zebrane fundusze na transport przeznaczymy na zakup dodatkowych prezentów. Tu również prosimy o wsparcie finansowe.

W samej Ukrainie możemy już transportować darmowo dzięki Nowa Posta do najbliższego docelowego magazynu. Potem do dzieci samochodami żołnierzy i pod ich ochroną.

W czasie transportu prezes fundacji oraz dodatkowe osoby pojadą na Wschód Ukrainy. Wszystko po to by dopilnować gdzie i do kogo trafiają dary oraz zrobić relację foto i video z akcji na miejscu.

 

W jakim czasie trwa zbiórka?

Nauczeni doświadczeniem, że okres zimowy to czas ferii, wyjazdów, zdecydowaliśmy się zbiórkę podzielić na dwa etapy.

 

od 1 marca do 15 kwietnia 2019 roku.

Potem zebrane dary trafią dzieci .

 

Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce!

Planowane wydatki to około 4 tyś zł na dostarczenie zbiórki. Wesprzyj nas też finansowo.

 

JAK POMÓC?

  1. Powiedz i zachęć innych do zbiórki. Nagraj filmik jak pakujesz paczkę... Zrób z dziećmi laurki...
  2. Masz możliwość rozdania ulotek, wysłania mailingu, umieszczenia informacji na portalu, blogu… Prosimy, zrób to! Dziękujemy!
  3. Wesprzyj nas. Zorganizuj akcję w swojej szkole (możemy podesłać materiały), kup tornister, przyślij paczkę...

MATERIAŁY DO POBRANIA ZNAJDZIESZ >>TU<<

Pliki PDF to gotowe projekty do drukarni a obrazy JPG do samodzielnego druku.

Zobacz telewizyjną zapowiedź zbiórki

 

 

 

UWAGA! Jeśli ktoś posiada zbędny laptop, drukarkę laserową, do której można zakupić tanie tonery lub chciałby nam pomóc zakupić dla żołnierzy potrzebny sprzęt, wie gdzie zakupić tanie ale w miarę dobre auto terenowe disel, lub inaczej może wesprzeć żołnierzy, którzy mają ogromne braki w podstawowych sprzętach a nawet w kawie i słodyczach, to bardzo prosimy kontakt i wparcie.

Wszelkich informacji udzielamy pod numerem tel. 537596130 oraz mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 Na dzień 12 lutego 2019 na konto fundacji zebraliśmy: 800 zł - dla dzieci

 i 250 zł dla żołnierzy

Chcesz być na bieżąco i dowiadywać się co z naszą zbiórką? Chcesz mieć z nami kontakt? Zapisz się na newsletter i otrzymaj darmowy katalog „Modlitwa za Ukrainę”

Name

Email

Please enable the javascript to submit this form

Po zapisaniu się, otrzymasz na swoją pocztę link do pobrania katalogu w formacie .zip (gdybyś nie otrzymał, skontaktuj się: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. )

Pamiętaj! Zapisując się Newsletter akceptujesz politykę prywatności i dobrowolnie przekazujesz nam swoje dane.

Zawsze możesz zrezygnować i usunąć dane. Pełną politykę naszych stron możesz przeczytać >>tutaj<<.

 

Możesz nas też wspierać przez zakup dzieł i gadżetów w naszym sklepie internetowym www.inblessedartshop.pl .

Przykładowo.

Kupując książkę >> „Pokajanie” <<- 5 zł przekazujesz na akcję.

>>Kupując ikonę<< „Św. Rodziny” lub inną pracę cały uzyskany dochód jest przeznaczony na akcje fundacji.

 

Indywidualnie przez system płatności lub przelew:

 

 

Konto:

Fundacja In Blessed Art

Szkolna 8a

46-024 Dąbrówka Łubniańska

konto: 66 1050 1504 1000 0090 8011 7766

>>Tu<< możesz pobrać i wydrukować druczek do wpłaty na poczcie.

DZIĘKUJEMY ZA KAŻDE ZAANGAŻOWANIE! KAŻDY ZASŁUGUJE NA TO BY BYĆ DLA NIEGO DOBRYM!

 

DZIĘKUJEMY!

Wybrane laurki z pozdrowieniem dla dzieci w Ukrainie od dzieci z Polski:

Schron gdzie spaliśmy:

Koncert i przekazanie darów:

Foto darów:

 

 

Partnerzy i współpraca

Popierasz nas? Wspieraj nasze działania!

Jesteśmy legalnie działającą i zarejestrowaną fundacją. Składamy rozliczenia z każdej otrzymanej darowizny.

Każde wsparcie nagradzamy!

 

Fundacja In Blessed Art

66 1050 1504 1000 0090 8011 7766  

(wpłaty z dopiskiem: Darowizna na fundację/lub konkretny projekt)

 

System szybkich płatności

NASZE DANE

Fundacja In Blessed Art

tel: +48 537596130

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Szkolna 8a

46-024 Dąbrówka Łubniańska

KRS 0000651122

Nasze strony internetowe:

PRACOWNIA IKON

www.elazaricon.pl

SZKOŁA IKONOPISARSKA ONLINE

www.inblessedartschool.pl

SKLEP

www.inblessedartshop.pl

AKCJA UPAMIĘTNIENIA

www.niezapomniani1920.pl

 

Zapomniani NIEZAPOMNIANI

Upamiętniamy Bohaterów 1920 roku.

 

 

Zobacz jaką akcję prowadzimy dla zapomnianych na 100 lat 

62. Żołnierzy 1. kompani 13. Batalionu pochodzących z Błękitnej Armii.

 

Niecodzienna akcja na stronie:

INEZAPOMNIANI1920.PL