Wybuchła wojna!

Wspieramy Ukrainę. Dzieci z Arki ewakuowane. Organizujemy akcję pomocy (zbiórka funduszy). Szykujemy się do pomocy już teraz.

Uwaga! Aktualizacje informacji znajdują się na dole strony.

Szanowni Państwo

Dziś rano obudziły mnie wiadomości, w które trudno było uwierzyć. Skontaktowałem się ze znajomymi wojskowymi, dziennikarzami, ludźmi w Ukrainie. Stało się faktem, że mamy inwazję i wojnę. Nade wszystko, wybuch poważnej paniki. Ludzie są bardzo zagubieni.

Wiecie, że pomagamy w Ukrainie jako fundacja. Wczoraj wieczorem z Pionierskie (linii frontu k. Mariupola) ewakuowano resztę dzieci. Na razie w głąb Ukrainy, ale to też okazuje się nie do końca bezpieczne. Ważne, że są bezpieczne.

uamodlitwaSytuacja jest bardzo poważna. Wiadomości mówią, że Ukraina broni się bardzo dobrze i próbuje opanować wywołaną panikę. W naszej pracowni we Wrocławiu pali się lampada przed ikoną, która jest kopią ikony towarzyszącej ukraińskim żołnierzom. Modlitwa trwa nieustannie!

To jednak nie jest wszystko. Już teraz a pewnie z godziny na godzinę będzie coraz większa potrzeba pomocy zaprzyjaźnionym. Jest deficyt opatrunków, leków. Zapewne będzie potrzeba pomocy finansowania ewakuacji. Potrzeby pojawią się na bieżąco a my możemy przesłać środki. Jestem też zdeterminowany by w razie potrzeby skorzystać z pozwolenia na wjazd do strefy wojny.

Dlatego proszę naszych Przyjaciół, Klientów, Sympatyków Fundacji o wsparcie finansowe. Już teraz szukamy środków na zabezpieczenie tych konkretnych wydatków. 

Bądźmy gotowi na prośby o pomoc, które z pewnością spłyną.

Bardzo proszę o wparcie! Musimy być przygotowani.

 

Wspierać możemy bezpośrednio wpłatami na nasze konto fundacji podane w stopce artykułu na naszej stronie. Proszę o dopisek: POMOC UKRAINA (można też wpisać swój mail)

Ruszamy z pomocą!

Z kim mamy kontakt i kto będzie koordynował przekazaną pomoc:

Płk Sergyi Sobko – obecnie Dowódca Wojsk Terytorialnych (mój przyjaciel, poznaliśmy się w 2014 na wschodzie Ukrainy w czasie moich akcji pomocowych tam).

Wielu zaprzyjaźnionych żołnierzy, których nazwisk podać nie mogę ze względu bezpieczeństwa ich i mojego.

Volodymyr Zavadski – Dyrektor Ośrodka „Arka” w Pionerskie. Obecnie opuścił wraz 17 - stoma dziećmi Pionierskie i opiekuje się dziećmi (lokalizacji nie podajemy).

Wiktoria Sewczenko – Prezez Polskiego Stowarzyszenia w Nowogrodzie Wołyńskim (z Nią robiliśmy pierwsze akcje wsparcia na wschodzie).

Siostry Sercanki i Proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża w Nowogrodzie Wołyńskim.

 

Jesteśmy w stanie sprawdzić każdą potrzebę pomocy i mamy pewność, że przekazujemy w miejsce pewne, dzięki ludziom, których znamy. Najważniejsze by pomoc trafiała w punkt, dokładnie tam, gdzie jest potrzebna.

W każdej chwili można też się z nami skontaktować z nami.

Proszę o modlitwę!

Proszę o wsparcie!

 Hubert Kampa - Prezes Fundacji IBA 

 

Wpłaty darowizn można dokonywać na konto fundacji podane w podpisie (stopce strony). Można też dokonywać szybkich płatności PayPal. Prosimy w tytule przelewu wpisać: "POMOC UKRAINA" (można podać swój emial, byśmy mieli jak się skontaktować)

DZIĘKUJEMY!

Hubert Kampa 

Ikonopis i Prezes IBA

Inne relacje, filmy, wywiady znajdziecie Państwo na naszej stronie w kategorii: Wspieranie wschodniej Ukrainy - Dzieci - Pionierskie

........................................................................................

Aktualizacja 25.02.2022 rok

Otrzymaliśmy ponad 6 tyś. zł. (minęła zaledwie doba! Dziękujemy).

Zgłoszono do nas potrzebę pomocy w Nowogrodzie Wołyńskim. Konieczny zakup opatrunków, jedzenia, leków, środków czystości (jeszcze możliwy do zakupu na miejscu). Szczególna potrzeba dla powołanych do wojska, gdyż pojawił się w batalionach problem z podaniem im jedzenia (za duża rotacja poborowych). Okazuje się, że wyjeżdżają do punktów rotacji czasem nie jedząc cały dzień. Nie są na to przygotowani.

Jest też potrzeba wyposażenia w wodę, jedzenie, leki schronów, do których przychodzą ludzie. Jesteśmy w trakcie omawiania sposobu szybkiego dokonania zakupów oraz przesłania środków.

.....................................................................................

Odsłony: 1368

Partnerzy i współpraca

Popierasz nas? Wspieraj nasze działania!

Jesteśmy legalnie działającą i zarejestrowaną fundacją. Składamy rozliczenia z każdej otrzymanej darowizny.

Każde wsparcie nagradzamy!

 

Fundacja In Blessed Art

66 1050 1504 1000 0090 8011 7766  

(wpłaty z dopiskiem: Darowizna na fundację/lub konkretny projekt)

 

System szybkich płatności

NASZE DANE

Fundacja In Blessed Art

tel: +48 537596130

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Szkolna 8a

46-024 Dąbrówka Łubniańska

KRS 0000651122

Nasze strony internetowe:

PRACOWNIA IKON

www.elazaricon.pl

SZKOŁA IKONOPISARSKA ONLINE

www.inblessedartschool.pl

SKLEP

www.inblessedartshop.pl

AKCJA UPAMIĘTNIENIA

www.niezapomniani1920.pl

 

Zapomniani NIEZAPOMNIANI

Upamiętniamy Bohaterów 1920 roku.

 

 

Zobacz jaką akcję prowadzimy dla zapomnianych na 100 lat 

62. Żołnierzy 1. kompani 13. Batalionu pochodzących z Błękitnej Armii.

 

Niecodzienna akcja na stronie:

INEZAPOMNIANI1920.PL